Hlavná stránka » Archiv článků

27. apríla 2012

ČAS – ty volíš, co s ním uděláš

Myslíš si, že nemáš čas? Že se nezastavíš a přesto nestíháš ani minimum z toho, co jsi chtěl udělat? Pojďme si společně odpovědět na několik otázek a vyzkoušet pár experimentů. … Celý článok »

23. apríla 2012

Svätý Juraj – patrón skautov

Tento svätý bol jedným z najdôležitejších vzorov stredovekej Európy, symbolom rytierstva, šľachetnosti a nezištnej obetavosti. Stal sa patrónom rytierskeho stavu, okrem toho drží patronát nad anglickým kráľovstvom. Práve preto sa stal aj patrónom skautov.

1 komentár   Celý článok »

20. apríla 2012

Družina – dobrý tím

Kdesi v južnej Afrike, pri jednej z bitiek takzvanej Búrskej vojny sa mladý dôstojník Baden-Powell ocitol v nezávideniahodnej situácii. Mal ubrániť mesto Mafeking, ktoré bolo beznádejne obkľúčené a izolované. Nemal veľa vojakov a práve v tejto zložitej chvíli si prizval na pomoc malé skupiny domorodých chlapcov. Tieto pätice či šestice sa stali dôležitou súčasťou obrany a vynikali najmä ako zvedovia a stopári. Boli dobre zohratí a mali jasne rozdelené úlohy. Hoci boli mladí a bez zbraní, dokázali naozaj veľa a aj keď to ešte nemohli vedieť, stali sa vzorom pre skautskú družinu.

0   Celý článok »

20. apríla 2012

Jak uvést program, aby motivoval děti?

Stává se Ti, že se na schůzku přihrne partička rozesmátých dětí, navzájem se překřikují, povídají si a program je to poslední, co je zajímá? Nebo naopak sedí členové u stolu, zírají před sebe (v lepším případě) nebo do mobilů? A ty máš připravený bezvadný program, který je fakt bude bavit, jenom nevíš, jak začít? Tady je pár tipů.

0   Celý článok »

13. apríla 2012

Hrajete vždy fair play?

Určitě se Ti taky někdy stalo, že jsi měl připravenou úplně super hru a vůbec jste si jí neužili, protože někdo podváděl. Myslíš si: „Musel přece vědět, že skauti tohle nikdy nedělají.“ Ale… co když ne? Čti dál a najdi tipy, jak rozvíjet smysl pro fair play ve své družině.

0   Celý článok »

novšie články 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  staršie články
Vyhledávání