Hlavná stránka » Čo sa skrýva za slovným spojením "Osobnostný rozvoj" ?

20. júna 2013

Čo sa skrýva za slovným spojením "Osobnostný rozvoj" ?

Pravdepodobne sa všetci zhodneme nad tým, že ako ľudia sme každý iná osobnosť. Ako sa však môžeme stať lepšími? Ako môžeme rozvíjať osobnosť? Môžeme to prirovnať k sochárovi a jeho soche. Sochár má pred sebou surovú skalu a postupom času vdýchne kameňu život – dá mu podobu umeleckého diela. Taktiež radca môže pomocou skautskej metódy formavať členou družiny.

Rozvoj osobnosti predovšetkým znamená:

• ako ľudia sa stávame silnejší a odolnejší
  • stávame sa flexibilnejší v zaobchádzaní s ťažkosťami v našom živote
  • stávame sa stále viac nezávislejšími od druhých
  • stávame sa otvorenejšími
  • učíme sa novým veciam, zlepšujeme naše schopnosti a osvojujeme si nové zručnosti
  • učíme sa prekonávať rôzne problémy a krízové situácie
  • spoznávame samých seba
  • stávame sa produktívnejší a učíme sa šikovnejšie používať naše silné stránky

„Malé kroky“ sú naozaj tie čarovné slovíčka. Váš rozvoj a rozvoj členov družiny sa nedá vôbec nejako urýchliť. Preto je dôležité sa uvoľniť a pomaly prechádzať jednotlivými bodmi a nenaložiť si hneď priveľa na plecia.

• Rozvoj osobnosti znamená, že ako človek sa stávate silnejší a odolnejší. To znamená, že sa učíme jednoduchšie vysporiadať s ťažkosťami, rozrušeniami, nespravodlivosťou, sklamaním alebo zraneniami, alebo sa prinajmenšom naučíte získať späť stratený balans.

Nový názor ke článku Čo sa skrýva za slovným spojením "Osobnostný rozvoj" ?