Hlavná stránka » Ako motivovať

7. júla 2013

Ako motivovať

Určite sa stretli pri vedení družiny s tým, že deťom chýba motivácia, nadšenie. Ponúkame Vám v nasledovných riadkoch pár tipov ako byť motivovaný a ako motivovať deti vo vašej družine.

1. Aby ste motivovali, musíte byť motivovaní

Ak je radca motivovaný, optimistický, zapálený za vec, ak odovzdáva deťom všetky potrebné informácie a nájde si čas aj na humor a ľudskosť, bude sa jeho deťom chodiť na družinovky ľahšie. Budú napodobovať radcové správanie a budú preberať jeho hodnoty.

2. Motivácia potrebuje ciele

Nikoho nemožno motivovať bez toho, aby pred sebou videl nejaký cieľ. čo označíme za cieľ, môže byť rôzne – pre niekoho je to dosiahnutá odborka, pre iného dobre vykonaná a úspešná práca, pre ďalšieho zas príjemná atmosféra na akcií. A tu sa už dostávame k prvej ťažkosti motivácie: motivovať musíme individuálne. Globálna motivácia neexistuje. A radca, ktorý svojich ľudí nepozná natoľko, aby vedel, čo ich motivuje, vlastne ani nevie, aké kvalitné palivo má v nádrži svojej rakety.

3. Motivovať nestačí raz navždy

Raz povedať stačí. Raz motivovať stačí. Raz napomenúť stačí…Nestačí. Ak chcete deti posunúť dopredu, musíte ich vyštartovať, udržiavať v chode a stále povzbudzovať. Keď je človek unavený, ľahko stráca orientáciu a nadšenie.

4. Motivácia si vyžaduje uznanie

Uznanie možno dať najavo rôznymi spôsobmi: ako jednoduché „ďakujem“, ako verejnú pochvalu,ako menovité spomínanie dobrých výsledkov či ako jednoduchú poznámku „jej, ale máte útulno v klubovni“. Ak chválite, musíte chváliť pravdivo.

5. Vidieť pokrok motivuje

Keď vidíme, že postupujeme, dostávame sa dopredu a zlepšujeme sa, vždy sme motivovanejší. Keď máme pocit, že sme uviazli na mŕtvom bode, alebo že strácame z toho, čo sme mali predtým, demotivuje nás to. Stratíme sebavedomie a nabudúce si trúfneme už len na veci, ktoré nás neuspokoja.

6. Každého možno motivovať

Každý z nás je motivovateľný. často však nevieme, aký silný musí byť motivačný impulz, aby naň náš člen družiny zareagoval. .

magi

Nový názor ke článku Ako motivovať