Hlavná stránka » Hvězdná družinovka

24. mája 2013

Hvězdná družinovka

Jedinečná příležitost a zároveň zodpovědná úloha! Tvoji družinu si vybrala světově známá celebrita k tomu, abyste propagovali a zajistili její vystoupení v ČR v rámci evropského turné. Jak na to?

…v hudební branži se už dlouho proslýchá, že se k nám do Čech chystá v rámci svého turné Madonna/Ramste­in/Hannah Montana/kdokoli jiný. Všichni známí producenti doufají, že tahle zakázka přijde právě jim, jenže telefon pořád nezvoní. Až jednoho dne přijde e-mail jednomu členovi tvé družiny. Z nenápadné adresy mu píše manažer oné celebrity a žádá po vaší družině, abyste tuhle akci vzali vy. Kromě obvyklých lichotivých frází o tom, jak slyšel, že jste tým a umíte se vyjadřovat a komunikovat s médii, má i dost tvrdé požadavky. Jenže – vy jste skutečně profíci, takže se neleknete a jdete zodpovědně do toho!

Družinovku můžeš skutečně začít zasláním podobného e-mailu někomu ze družiny. Nezapomeň v něm zdůraznit, že jde o aktivitu na schůzku a hlavně to, že on je jediný, kdo to ví, tudíž tu informaci musí zodpovědně předat.

V e-mailu jsou tyto požadavky:

1) propagace vystoupení

plakáty – celebrita je sice známá, ale opakování neškodí,takže by to chtělo nějak líbivý plakát – nápaditý, barevný , který se bude vztahovat k vystoupení – musí být jasné kdy, kde a jak se tam dostat (vstupenky, že ano)

nech družinu vytvořit plakáty na vystoupení – stejně jako při opravdovém turné je vždy několik variant, i vy byste jich měli vytvořit víc – rozděl proto družinu na několik pracovních skupin

rozhlasové vystoupení – součástí propagace je i účast v rozhlasovém vysílání libovolné stanice, kde máte představit hlavní taháky večera – oblíbené hity a třeba světelnou show. Nezapomeňte zmínit největší úspěchy dané hvězdy (platinové desky, ceny GRAMMY apod.).

nacvičte v menších skupinkách nebo dohromady takové malé rozhlasové vystoupení – pokud máš tu možnost natáčet ho na diktafon nebo mobil, využij toho a po nahrání si vystoupení pustťte a kriticky rozeberte, jestli bylo všemu dobře rozumět a jak by na vás, jako na posluchače, vystoupení působilo – můžeš třeba nahrát 2 skupiny odděleně a pustit to pak té druhé. dej pozor na to, aby se vyjádřil každý, ne však příliš nuceně

2) vystoupení samotné

Nastal den D a hodina H, vystoupení začíná. Jenže vaše celebrita vinou špatného plánování jejích manažerů zůstala viset v zácpě. Vy teď musíte situaci vysvětlit publiku a požádat ho o strpení, v lepším případě zabavit něčím jiným.

rozdej členům družiny papírky s touto situací a nech jim pouze krátký čas na to, aby si řeč připravili (minuta, dvě). Poté je nech promluvit a klidně hrej roli netrpělivého diváka.

3) sklízení ovací po vystoupení

Navzdory všemu se vystoupení povedlo, celebrita si užila koncert se vším všudy, diváci vyprodali stadion a odcházeli nadšení, webové stránky se plní pochvalnými komentáři. A vám, jako přípravnému týmu, už zbývá jenom v oficiální zprávě pro média shrnout průběh příprav a kriticky zhodnotit svoje počínání.

společně napište zprávu o tom, jak se vystoupení povedlo, jak probíhala příprava a co byste příště udělali jinak. znovu dbej na to, aby se každý zapojil alespoň 1 větou.

Tip. Družinovka dostane skvělou atmosféru, když se vžijete do role skutečných organizátorů – začít ale musíš ty. Vnes do toho nadšení a nezapomeň na rekvizity jako jsou – informace o celebritě, seznam dalších míst, na kterých se zastaví, ukázky z její hudby aj.

Můžete si tak společně splnit bod Vyjadřování z Cesty Země (vymyslím plakát, napíšu článek, zlepším se při vystupování před ostatními)

Nový názor ke článku Hvězdná družinovka