Hlavná stránka » Hry na spolupráci

7. decembra 2012

Hry na spolupráci

Umění spolupráce v družině výrazně zvyšuje úspěšnost a rychlost v řešení úkolů všeho druhu. Je to jako když spojuješ jednotlivá vlákna – jejich spletení je více než násobek původní síly.

STĚHOVÁNÍ

Na gumičku navaž tolik provázku kolik je v tvé družině členů. Potom každému dej jeden z nich a úkol zní: napínáním a povolováním vzít do gumičky dřevěnou kostku a přemístit ji na jiné místo. Tímto způsobem se můžete pokusit postavit komín.

LÉTAJÍCÍ EŠUS

Na tuto hru je potřeba mít ešus, který má centimetr pod okrajem navrtané dírky na provázky. Provázků může být libovolný počet. Členové družiny si vezmou vždy po jednom nebo dvou provázcích a musejí nabrat do ešusu vodu, ujít s ním danou trasu a vodu pak vylít do lavoru. Za jak dlouho lavor naplní?

PAVUČINA

Mezi dva stromy natáhni provazy a udělej z nich pavučinu s několika průlezy. Úkolem družiny je dostat všechny členy na druhou stranu pavučiny, aniž by se jí dotkli. Každým průlezem smí projít jen jeden člen, další už si musí najít jiný otvor. Za jak dlouho se dostanete skrz pavučinu na druhou stranu?

SMETÁK

Nech družinu, aby se postavila do řady vedle sebe. Na prsty u rukou si všichni položte koště nebo klacek tak dlouhý, aby bezpečně vystačil všem. Pravidlem je, že se ho musí všichni stále prsty dotýkat. Cílem je položit prsty rukou na zem. Je to jednoduché? Pochybuju..:)

PŘEHAZOVÁNÍ

Rozděl družinu na poloviny. Vyznač v členitém terénu (ideálně les s vysokými stromy) cíl (šátkem, krepákem) přibližně 500 metrů daleko a cestu k němu, není-li cíl vidět. Každé skupině dej do ruky tenisák a urči strom, od kterého se bude startovat. Úkolem je dostat tenisák do cíle dříve než druhá skupina – pouze házením a tak, že kdo má míč, nesmí se pohnout z místa. Pokud míč spadne, skupina se vrací o 10 kroků dozadu.

Zpracovali Káča a Čmelák

Přečteno 12021×

Nový názor ke článku Hry na spolupráci