Hlavná stránka » Činnost pro život

18. mája 2012

Činnost pro život

Skauting je výchovou pro život. Nebo aspoň má být. A proto učit se v oddíle morseovku, uzle či pochodové značky není to nejdůležitější. Když najdeš na družinovce chvíli, kterou byste dřív věnovali třeba právě vysílání morseovky, zkus ji využít trochu jinak! Pro věci, které budete v životě opravdu potřebovat!

Možná máš pocit, že bez morseovky už ten skauting nikdy nebude to pravé, ale zamysli se: kolikrát jsi mimo oddíl využil morseovku? A kolikrát jsi například použil ve svém běžném životě japonštinu? Asi oboje stejně často, ale japonštinu by tě přitom ani nenapadlo se učit, protože v našem prostředí ji nepotřebuješ k životu.

Jasně, že kdybys byl námořníkem a celý život trávil signalizací z jedné lodi na druhou, možná i morseovka by patřila do tvého každodenního konání.

Tak to ale není a ty žiješ v Čechách a některé věci potřebuješ nacpat do hlavy a pamatovat si je a ty další, i když jsou také zajímavé, se ti tam prostě nevejdou!

Umíš

• poslat balíček?
  • doporučený dopis?
  • zabalit správně křehké nádobí?
  • vyřídit si občanský průkaz?
  • přebalit dítě?
  • spočítat si kurs eura, když byste chtěli ve směnárně vyměnit peníze?
  • přesadit rostlinu?
  • utišit brečící dítě?
  • uvařit vejce?
  • zapojit reproduktory?
  • uvázat vázanku? (i holky!)
  • vyžehlit košili?
  • ostříhat nehty na obou rukou?
  • vyprat prádlo v pračce?
  • instalovat nový program do počítače?
  • ovládat i jiný typ mobilu, než máš ty sám?

Tak co, našli jste něco zajímavého?

Pokud ano, ale nevíte, jak do toho,tak si buď poraďte podle internetu nebo si pozvěte někoho (maminku, babičku, tatínka, strejdu…), kdo danou techniku ovládá a máte zábavu na kus družinovky. Takové vázání kravaty opravdu může být dost vtipné!

A opravdu, tyto dovednosti využijete v životě jistě více než signalizaci praporky!

POKUD VÁS NAPADNOU DALŠÍ ČINNOSTI, KTERÉ POTŘEBUJETE V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ A NEBYLO BY OD VĚCI SI JE PROCVIČIT, PIŠTE JE DO KOMENTÁŘŮ, PROSÍM!

*Zpracovala Káča.

Nový názor ke článku Činnost pro život