Hlavná stránka » Výprava jinak

12. apríla 2013

Výprava jinak

Kam jít na výpravu? Podzim je plný barev, vnímáme ho všemi smysly, tak proč ne ven? Ale jinak!

Výprava s kamarády je skvělá věc, ale nemusíš zůstávat u toho, že se projdeš po turistické značce a zahraješ si několik zábavných akčních her. Vše, co budeš s družinou dělat, ale závisí především na cílech, které výpravou sleduješ.

Inspiruj se na Skautském rádci

a máš-li další zkušenosti, napiš je do komentářů pod článek!

• mapu nechte v klubovně – dobře se na ni podívejte, vtiskněte si do hlavy všechny odbočky a zkuste pak trefit bez ní! (cíle: schopnost orientace, prostorového myšlení, paměť)
  • vyražte až s večerem – vezměte lampióny a projděte alespoň město a jeho okolí (cíle: odvaha, vnímání přírody, utužování vztahů)
  • udělejte si piknik na nejhezčím místě ve vašem okolí (cíle: vnímání přírody, utužování vztahů)
  • udělejte si odpolední povalování: vezměte spacáky a něco pod sebe, lehněte si někam, kde po civilizaci nebude ani vidu ani slechu, nepovídejte si, ale vnímejte všemi smysly nastupující podzim (cíle: vnímání přírody, sebeovládání)