Hlavná stránka » Nápady na zimné aktivity

4. decembra 2017

Nápady na zimné aktivity

Inšpirujte sa šiestimi aktivitami na zimno-vianočné obdobie.

Atmosféra

Keď býva fakt veľa snehu, tak zvykneme stavať hrad zo snehu a potom v ňom založíme oheň. Každý rok máme tiež zborové Vianoce, Mikuláša a zborovú lyžovačku. Ako družina máme takú nenaplnenú túžbu a to ísť sa prechádzať večer po dedine a obzerať vianočnú výzdobu a vyzdobené stromčeky za oknami. Jednoducho nasávať tú atmosféru. Potom len zaliezť do tepla a dať si horúce kakauko.

Kristína Šinkorová 45. zbor Posledného spojenectva, Veľké Zálužie

Darčeky

Naša obľúbená družinová aktivita počas obdobia vianočných sviatkov sú určite vianočné dielničky, počas ktorých vyrábame zaujímavé dekorácie do klubovne alebo najrôznejšie darčeky. Vyrobené darčeky môžeme potom o týždeň neskôr použiť na veľké (oddielové) vianočné stretko. Tam si vždy spoločne zahráme hry, ochutnáme koláčiky a vymeníme si darčeky.

Sabina Sabová – Saba 52. zbor sv. Juraja, Dubnica nad Váhom

Mandarínky

Keby mám program pripraviť ja, tak by som usporiadala súťaž v jedení palaciniek. No a veď ono to od pravdy vlastne ďaleko nemá. Keď už sú ulice posiate snehom a skautské vianočné večierky dávno rozbehnuté, prichádza jedna veľmi obľubovaná aktivita. Vraj, že kto prvý ošúpe a zje mandarínku. A to my povedzte, že kto robí niečo zaujímavejšie. Preto milujem náš zbor (a mandarínky).

Laura Bilíková 87. zbor, Trenčín

Ľadovec

Raz som na zimnej chate našiel veľký kus ľadu z potoka. Pomyslel som si, že čo tak niečo doňho vyzerať? Bolo to naozaj zaujímavé, pretože ľad je netradičný materiál, väčšinou používame ako skauti drevo, papier a podobné. Ako si však vyrezávať do ľadu, aby to bolo bezpečné, praktické a jednoduché? Stačí naliať vodu do vedra, dať von do mrazu, počkať kým zamrzne a materiál je na svete. Najlepšie je použiť plastové vedro. Ak by nebol mráz vonku, dá sa skúsiť zamraziť voda v PET fľaši aj v mrazáku. Potom už len stačí nôž, rukavice a trpezlivosť.

Andrej Mitrík – Andy 75. zbor o.b. Jána Vojtaššáka, Spišská Nová Ves

Sánkovačka

Akonáhle však napadlo trošku snehu, vzali sme všetky igelitky, kartóny a bedničky z klubovne a šli sa šmýkať do parku v meste. Kopec bol síce krátky, no my sme mali kopec zábavy. Baby najradšej súťažili v netradičnom spôsobe zjazdu o extra body do bodovačky.

Alexandra Uváčková 2. zbor Dlhých mačiek Trnava

Pohľadnice

Keď som bola malá skautka, naša radkyňa s nami vyrábala ručne robené vianočné pohľadnice. Na tom by nebolo ešte nič výnimočné. No v deň, keď k nám prišlo vlakom Betlehemské svetlo, sme po posádke vo vlaku pohľadnice poslali skautom z iných zborov, ktorí si tiež prišli odpáliť svetlo z Betlehema. Páči sa mi to prepojenie vyrobiť niečo pre ľudí, ktorí od nás darček nečakajú…

Jana Jánošíková – Jane 80. zbor Ginko, Piešťany