Hlavná stránka » 5 tipov na družinové prípravy tábora

8. júna 2017

5 tipov na družinové prípravy tábora

Chystáte sa s vašou družinou na tábor? Určite sa naň už veľmi tešíte. Prinášame preto päť tipov na to, ako sa môžete s družinou pripravovať na tábor už predtým, než naň vycestujete.

Preskúmajte miesto tábora Kým sa vydáte na tábor, spoločne s družinou ešte doma preskúmajte miesto tábora. Preštudujte si turistickú mapu a pozrite sa, aké obce, turistické ciele či atrakcie sú v blízkosti táboriska. Ak budete dobre poznať okolie, môžete tým získať obrovskú výhodu pri súperení s ostatnými menej pripravenými družinami. A ak táborisko nie je ďaleko, urobte si na miesto tábora aj výlet. Napríklad na bicykloch. Alebo si vezmite stan a otestujte táborisko na výprave s prenocovaním. Ak je to potrebné, ako družina môžete po dohode s vodcom na táborisku už aj niečo pripraviť. Napríklad napíliť drevo do kuchyne na prvé dni tábora.

Recepty a varenie

Okrem iného sa počas tábora s družinou pravdepodobne ocitnete aj v kuchyni. V niektorých oddieloch sa družiny striedajú pri takzvanej službe. Pri nej sa určite zídu zručnosti pri šúpaní zemiakov, krájaní zeleniny, alebo mäsa. Ak nepatríte k tým dobrým deťom, ktoré s takýmito činnosťami pravidelne pomáhajú rodičom doma a majú ich v malíčku, potom je na mieste pouvažovať o tréningu. Spoločne v družine to môže byť skvelá zábava. A zamyslite sa aj nad dobrými receptami na vaše obľúbené jedlá, ktoré by ste dokázali pripraviť v poľnej kuchyni. Návrhy potom preberte s kuchárom alebo vodcom. Tým zvýšite šancu, že budú zaradené do jedálnička, vďaka čomu si na obľúbených jedlách počas tábora pochutnáte.

Družinový duch

Aj vo vašich oddieloch sa používajú družinové pokriky? U nás sú bežnou súčasťou nástupov. Nepodceňujte prípravu ani v tejto oblasti. Už doma si môžete vymyslieť nový družinový pokrik, vďaka ktorému si získate obdiv a uznanie. Skontrolujte si aj družinovú vlajku, nezabudnite si ju vyprať, ožehliť a domyslieť pripevnenie na palicu. Ak máte družinovú kroniku, tiež je pred táborom najvyšší čas ju doplniť o posledné nezapísané udalosti. Napokon môžete družinového ducha posilniť aj tým, že si špeciálne na tábor vyrobíte rovnaké družinové tričká alebo iné súčasti oblečenia.

Výzvy a odborky

Letný skautský tábor je niekedy jedinou možnosťou zvládnuť tie výzvy a odborky, ktoré sú zamerané na táborenie a život v prírode. Zamyslite sa s vašou družinou, ktoré odborky a výzvy by ste mohli na tábore spoločne plniť. Preštudujte si napríklad, čo potrebujete splniť, aby ste mohli získať odborky táborník, práca s drevom či viazanie. Takisto bude fajn už pred táborom presne vedieť, aké sú podmienky na splnenie výzvy Trident, Výsadok alebo Tri orlie perá a dobre si to naplánovať.

Kontrola materiálu

Ak máte spoločný družinový materiál, pripravte a skontrolujte si ho ešte doma. V malej družinovej lekárničke preverte použiteľnosť obväzov, náplastí či dezinfekcie. Naučte sa, ako sa brúsi sekerka, a rovno to aj vyskúšajte. Skontrolujte aj ručnú pílu a prípadne do nej kúpte nový plát. Ak niečo z materiálu nie je v poriadku, vždy je lepšie zistiť to už pred odchodom na tábor, než potom, keď bude treba materiál v praxi použiť.

Alojz Vlčko – Lojzo

Přečteno 2480×


Komentáre

Nový názor ke článku 5 tipov na družinové prípravy tábora

Přidat názor

Váš e-mail nebude nikde veřejně zobrazen, bude sloužit administrátorům pro jejich potřeby.

Kontrolná otázka (odpovedajte číslom, napr. 5):

Vyhledávání