Hlavná stránka » Družinová identita

24. januára 2012

Družinová identita

Tábory jsou dobrým časem k rozvoji družinové identity, ale je zapotřebí identitu rozvíjet a udržovat skrz celý rok. Jak na to a co to vlastně identita družiny je?

Co to je?

Identita družiny – totožnost, určitá stmelenost družiny, mít něco společného

Co to konkrétně je nebo by mohlo být?

• název, vlajky, barvy, trička
  • „družinový majetek“ – kronika, kotlík, lékárna
  • Je dobré mít nějaký společný zájem, projekt, na kterém bude každá nějakým způsobem pracovat. Sice jste třeba každá jiná a touto různorodostí se budete vzájemně obohacovat, ale spojovat/přitahovat vás bude to společné (např. nějaký společný zájem, společné zážitky…)
  • Určitě by se každá skautka měla cítit dobře ve své družině, že tam patří a je její

součástí, že svou osobou a činností přispívá k celistvosti družiny.

Zkuste vymyslet funkce pro své členy v družině. Popusťte svou uzdu nápadů a nebojte se vymyslet třeba i neobvyklé funkce (ale zase rozumné a využitelné)

Družinové funkce

• třeba vaření čaje, čtení, hlavní topič v kamnech, hlavní kronikář apod.
  • ještě lepší je vymyslet si/vybrat si/vydražit si své vlastní a aby každá měla pokud možno funkci, která ji bude aspoň trochu bavit, zajímat
  • funkce může být buďto trvalá – např. na půl roku, rok (kronikář) nebo jen na danou schůzku

zpracovala Terka, editoval Teo

Nový názor ke článku Družinová identita