Hlavná stránka » Přežije hasič 11. září?

11. septembra 2015

Přežije hasič 11. září?

Jerry je hasič a otec. Není mu dobře, ale má službu. Píše se 11. 9. 2001.

Jerry seděl kousek od ostatních. Bylo mu vážně zle. Přemýšlel, že řekne kapitánovi, aby ho poslal domů a zavolal za něj Carla, který má dnes pohotovost jako náhradník. Včera, 10. září 2001, na oslavě manželčiných 30. narozenin Jerry asi něco špatného snědl. Bylo mu zle, to ano, ale ne až tak moc, aby nedokázal sloužit. Dobře ale věděl, že kdyby kapitánovi o svém stavu řekl, klidně by ho poslal domů. A o tom opravdu toužil.

Zatímco tak přemýšlel, zda se má na službu vybodnout nebo ne, chlapi vedle hráli karty a evidentně se bavili. Jerry by rád hrál s nimi, ale dnes se na to opravdu necítil. Což byla škoda, normálně dokáže porazit snad všechny, možná vyjma Carla, a oškubat je o všechny drobný.

„Jo, Carl, to je prevít“, pomyslel si Jerry. „Ten vždycky věděl, co mám za karty a obral mne o poslední cent, bídák jeden“. Přitom ho napadlo, co asi Carl teď dělá. Neměl rodinu, dokonce ani holku, s Quinne se rozešel před půl rokem o od té doby byl šťastně nezadaný. Měl přátele, to ano, ale holku ne. Z rodiny žila jen tetička v Kalifornii. Zbytek už byl po smrti, umřeli, když byl Carl mladej, při bouračce. „Možná proto chtěl bejt vždycky hasič a možná proto se mu to podařilo“, pravil si v duchu Jerry.

„Hej, Jerremy, ty hluchej nímande“, zavolal na Jerryho jeho nejlepší kámoš u hasičů George, „ty neslyšíš, že ti zvoní placka?“. A opravdu, Jerry přeslechl svůj telefon. Rychle zmáčkl zelené tlačítko a z mobilu se ozvala jeho žena Rachel: „Miláčku, je Ti dobře? Mám pocit, že jsem něco blbého snědla, asi včera v té restauraci. Bolí mne břicho a Henryho taky.“

Jerry zaujalo, že břicho bolí i jejich nejstaršího syna, Henryho. Znamenalo to, že to bude rybou, kterou včera jedli – protože z jeho tří dětí rybu jí jen on. Jennyfer i Laura byly moc mladé, aby jedly rybu. Navíc se Rachel tvářila, že by bylo dobré jet s Henrym do nemocnice a žadonila o to, aby Jerry řekl kapitánovi, že jeho synovi je opravdu špatně a že s ním musí do špitálu.

Jerry celou situaci zvažoval – nebylo mu dobře a doma ho potřebovali. Mohl ho zastoupit Carl, možná by mu to ani nevadilo. Nadruhou stranu, nebylo mu zas tak zle, aby nevydržel případný zásah. A s Henrym mohla do nemocnice dojet Rachel, ikdyž jí nebylo dobře, ale to ani jemu. Pochyboval, že by stav byl tak vážný. Spíš ho chtěla mít doma, nebylo by to poprvé od svatby, co se ho pokusila dostat dřív domů.

Zrovna, když se chystal své ženě odpovědět, zazněla hasičárnou siréna. Do místnosti vlítl kapitán a křičel: „Do jedné věže Dvojčat právě narazilo letadlo. Celej hořejšek je v plamenech, bude to hodně vostrý. Oblíkat a jdem! Rychle!“

Poslední slova patřila Jerrymu, na kterého se otočil a pravil: „Co ty, je ti dobře? Jedeš, nebo mám vzít Carla?!“

Jak by ses rozhodl(a) ty?

Šel/šla bys do toho?

Nebo bys raději pustil(a) Carla?

Asi půjde o kejhák. Ale čí?

Jak vše dopadne, můžeš typovat v komentářích pod článkem. Zkus přesvědčit ostatní, že by měl, či naopak neměl jít! Druhá půlka příběhu bude zveřejněna 2. 10. zde na Skautském rádci.

Zpracoval Vojta, foto Wikipedia.org

Nový názor ke článku Přežije hasič 11. září?