Hlavná stránka » Ako hravo rozvíjať fyzičku?

5. júna 2014

Ako hravo rozvíjať fyzičku?

Pred táborom by sa mal každý skaut a skauta zaprieť a trénovať. Tábor je čas a miesto, kedy nesedíme niekoľko hodín v lavici, ale hráme sa, staráme sa o tábor. Na všetko potrebujeme byť v dobrej fyzickej kondícií.

Vyskúšajte si niektorú z hier, ktoré majú za cieľ zvýšiť vašú fyzickú kondíciu alebo motoriku.

• Zvonček

Táto hra je na pohyb nenáročná, ale na úvod postačí. Hráči si v kruhu za chrbtom podávajú zvonček. Hráč, ktorý je v strede, má zistiť, kto ho má. Je dôležité si podávať zvonček opatrne, tak aby nezvonil. Hráči pri tom môžu robiť klamlivé pohyby. Hráč v strede sa snaží odhaliť, kto má zvonček. Ak niekoho podozrieva, ukáže na neho. Pri nesprávnej voľbe si musí zatvoriť oči a hráči si zvonček rýchlo vymenia. Ak určí správne, vymenia si miesto.

• Novinová naháňačka

Hráčom rozdáte noviny. Každý si vezme svoj kus a priloží si ho na hrudník, rozbehne sa a ďalej si ho nesmie držať. Na začiatok si to všetci vyskúšajte a potom môže začať hra.

Hrá môže mať niekoľko fáz:

1. Všetci majú noviny, ten čo naháňa, má zdvihnuté ruky a drží šatku. Tak aby sa odlíšil od ostatných. A chytá sa na dotyk.
  2. Noviny majú všetci až na toho, kto chytá. Keď niekoho chytí, dostane noviny.
  3. Kto je chytený, odloží noviny a pridá sa k tomu kto naháňa

Je dobré, ak sa na začiatku určí, kedy a či vôbec si môžu hráči narovnávať noviny. S novinami sa musí behať celkom rýchlo, tak stačí celkom krátka chvíľa na chytenie hráčou.

• Pipipi Vavava

Je to v podstate naháňačka, ale je pri nej viac zábavy. Jeden hráč chytá a kričí Vavava, druhý hráč je naháňaní a kričí Pipipi. Ostatní hráči stoja v kruhu. Ako náhle Vavava chytí Pipipi vymenia si úlohy a naháňačka pokračuje. Pipipi sa môže zachrániť tak, že sa postaví pred niekoho v kruhu. Táto osoba sa teraz stane Vavava a ten kto bol doposiaľ Vavava je Pipipi. Behať sa môže kdekoľvek v kruhu ale aj mimo neho. Je dôležité sa nepomýliť pri vymieňaní úloh.

• Kométa

Hra sa odohráva na ihrisku alebo na lúke, kde sú 2 bránky. Stačia aj vetvičky, alebo tričká. Šírka bránky stačí keď je 1 – 2 metre. Pred hrou je potrebné si vyrobiť kométu a to z tenisovej loptičky, na ktorú urobíte malú dierku a dovnútra zastrčíte špagát s uzlom (tak aby nevypadol von a jeho dĺžka by mala byť asi pól metra. Toto je kométa. Hráčov rozdelíme na 2 tímy. Hráči si prihrávajú kométu, tak aby dali gól do bránky. Nesmie sa chytať lopty, ale len chvostu kométy.

Hra sa zdá na prvý pohľad ťažká, ale vyžaduje si to len trochu cviku. Najlepšie sa hádže vysokým oblúkom. V prípade, že sa niekto dotkne kométy, pokračuje druhý tím. Ak sa kométy dokotúľa do bránky, teda pred tým sa dotkne zeme, pred tým ako doletí do bránky, gól sa nepočíta.

tieto hry a ďalšie nájdete na www.hranostaj.cz

Magi

Nový názor ke článku Ako hravo rozvíjať fyzičku?