Hlavná stránka » Zábavná novembrová družinovka

13. novembra 2013

Zábavná novembrová družinovka

Jesenné obdobie je väčšinou charakterizované tmavšími farbami, opadaným lístím. Už nie je moc možností ísť von, lebo prší alebo už sa skorej stmieva. A preto by sme Vám chceli ponúknuť družinovku plnú farieb a zábavy.

Zahájenie družinovky

  • Vyskúšajte si slovné hračky zo svojich mien alebo prezývok. Pokúste sa vytvoriť akronym – použi všetky písmená z vlastného mena, aby si vytvoril iné slovo, ktoré dáva zmysel. Interpunkciu nemusíte dodržiavať. Príklad: Tomáš Polák – kamoš lopta. Nové prezývky môžete používať počas celej družinovky.

Hra Čokoláda

(čokoláda, hracia kocka, príborový nožík, vidlička, šál, rukavice, čiapka)

  • Predsa je už chladnejšie a v tomto jesennom období sa je potrebné zahriať. Posadajte si do kruhu. Do stredu medzi Vás dajte tanier so zabalenou tabličkou čokolády a vedľa nej položte príborový nožík, vidličku. Do stredu takisto položte čiapku, šál a rukavice (najlepšie hrubšie, pr. lyžiarské). Hrá sa do kruhu. Prvý začína hádzať hracou kockou. Ak hodí 6, môže štartovať. Musí si na seba všetko obliecť a potom až môže začať rozbaľovať čokoládu a začať ju krájať po malých kockách a jesť. Avšak, čo sa pokúša obliecť , ostatní hráči sa snažia hodiť 6 aby ho mohli vystriedať. Ak sa to niekomu podarí, hráč pred ním mu odovzdať všetko a on sa snaží zjesť čo najviac čokolády, kým sa opäť niekomu podarí hodiť 6.

Vianočný darček pre oddiel

Už je november a onedlho budú Vianoce. Buďte ako družina užitočný a urobte pre oddiel alebo inú družinu darček, ktorý sa naozaj bude využívať. Do streda stola položte papier a fixky, zamyslite sa čo by mohol oddiel potrebovať (brainstorming).

  • Bolo by na čase opraviť stoličky?
  • Potrebovali by sme oddielovú poštovú schránku?
  • Nemáme ešte oddielovú webstránku?
  • 4o tak urobiť oddielový spevník a CD?
  • Alebo zozbierať fotky z oddielových akcii a spraviť veľký plagát alebo vylepšiť kroniku?
  • Zorganizovať špeciálny výlet, alebo oslavu?

Možností je veľa, stačí len dobre porozmýšľať. Keď sa všetci zhodnú na darčeku následne sa dohodnite ako ho zrealizujete, kto čo má na starosti. Snažte sa čo najviac práce spraviť spoločne.

magi

Přečteno 4850×


Komentáre

Nový názor ke článku Zábavná novembrová družinovka

Přidat názor

Váš e-mail nebude nikde veřejně zobrazen, bude sloužit administrátorům pro jejich potřeby.

Kontrolná otázka (odpovedajte číslom, napr. 5):

Vyhledávání